حلما گلی حلما گلی ، تا این لحظه: 5 سال و 5 ماه و 13 روز سن داره

همه ی دنیــــــــای نفیــــــــس *** حلماگلی***

هفته ی 22 بارداری و درددلهای مادرانه

1393/1/29 9:25
نویسنده : مامان نفیسه
1,868 بازدید
اشتراک گذاری

توی این دو سه روزی که بستری بودم و شبا خوابم نمیبرد- همش باهات حرف زدم...

گفتم : قراره اسمتو بذاریم حِلما... یعنی دختر صبور... پس صبوری کن دخترم... تا آخر 9ماه بمون... عجله نکن جوجوی من... تو دنیا خیلیم خبری نیست!!

کوچولوی من! دنیای بدون نگرانی یه رویاست! تو، دنیاتو یه جای دیگه بساز عزیزم...

رنج یکی از چیزهایی هست که تو دنیا منتظرته... اسم دیگه اش امتحانه!! میگن خدا هر کی رو بیشتر دوست داره بیشتر امتحان میکنه...

دوست دارم صبور باشی در مشکلات و سختی ها و امتحانات دنیا... صبور...

حلمای من!

دخترم!

تو با ارزش ترین چیز تو دنیای منی...

دوست دارم زندگیتو خیلی خوب بسازی...

و چیزی که من فهمیدم از این سی سال عمر... صبر دوای همه ی مشکلاته... اگه حل شد که یه پله جلوتر رفتی و به آرامش نسبی رسیدی... اگه حل نشد مشکلت، با صبر میتونی تحملش کنی و زیاد خودتو اذیت نکنی...

ولی اینو بدون که این دنیا جای راحتی نیست... سرازیری و سربالایی زیاد داره... و تو باید رمز آرامشت رو در معنی اسمت پیدا کنی و "توکل بخدا"...

هفته 22

کودک شما چگونه تغییر می کند؟

اكنون كودك درون رحم شما مثل یك نوزاد ولی كمی كوچكتر است. او 27.7 سانتی متر طول و حدود 450 گرم وزن دارد. پوست او تا زمانی كه به اندازه كافی وزن اضافه كند چروكیده به نظر می آید؛ و موهای نرمی بنام لانوگو كه سر و بدن او را پوشانده ، قابل دیدن است. لبهای او مشخص تر شده و دندانهای او به شكل ریشه هایی در درون لثه اش ظاهر شده اند. هرچند چشمهایش رشد كرده اند اما عنبیه (بخش رنگی چشم) هنوز رنگدانه ندارد و رنگی نشده است. ابروها و پلكهای چشمان او در محل خود قرار گرفته اند و لوزالمعده او (كه برای تولید هورمونها بخصوص انسولین ضروری می باشد) به سرعت در حال رشد است.

هفته ی 22 بارداری دانستنی ها و اطلاعات جنین تغییرات کودک در رحم

شما چگونه تغییر می کنید؟

با بزرگ شدن شكم شما برای فراهم كردن فضای لازم برای كودك در حال رشد ممكن است نشانه های كشیدگی را بر روی پوست خود مشاهده كنید. بعضی از خانمهای حامله دچار این عارضه نمی شوند، اما تقریبا بر روی پوست نیمی از آنها آثار این كشیدگی ظاهر می شود. این خطوط باریك كه از بافتهای جدید از جنس پوست هستند، علاوه بر باز شدن پوست بعلت تغییرات هورمونی در دوران بارداری ایجاد می شوند و به رنگ صورتی تا قهوه ای پررنگ (بسته به رنگ پوست شما) هستند و ممكن است ضخامت آنها با افزایش سن حاملگی بیشتر شود. آنها نه تنها بر روی شكم بلكه احتمالا بر روی باسن، رانها و پستانها نیز ظاهر می شوند. اثرات ثابت شده ای از اینكه محلولهای طبی و لوسیونها از بروز این خطوط رنگی جلوگیری كنند یا آنها را از بین ببرند، وجود ندارد. اما می توانند خارش احتمالی ناشی از كشیدگی پوست را كاهش دهند. همچنین ممكن است ناف تورفته و زیبای شما تغییر شكل دهد، احتمالا سطح ناف شما ابتدا صاف شده و حتی به زودی بیرون می زند؛ اما نگران نباشید، به احتمال زیاد بعد از زایمان به حالت طبیعی خود باز می گردد.
یك تغییر دیگر كه ممكن است در دوران حاملگی در سطح پوست شما رخ دهد ظاهر شدن خالهای نسبتا بزرگ است. در این حالت قسمت كوچكی از پوست برآمده و سرخ می شود و رگهای خونی و همین طور زائده های متعددی ایجاد می كند. این عارضه در صورت، گردن، قسمت بالایی سینه و سینه ها ظاهر می شود و علت آن نیز میزان بالای هورمون استروژن در دوران حاملگی است؛ معمولا پس از زایمان پوست به حالت طبیعی باز می گردد.

هفته ی 22 بارداری دانستنی ها و اطلاعات جنین تغییرات کودک در رحم

فعالیت های این هفته

حلقه ازدواج تان را از دست خود درآورید: از آنجا كه انگشتها در اطراف حلقه ورم می كند، بسیاری از خانمها از یك جواهرساز حرفه ای می خواهند كه حلقه شان را بریده و درآورد. اگر انگشت شما باد نكرده و می توانید حلقه تان را به راحتی دربیاورید قبل از اینكه خیلی دیر بشود این كار را بكنید. اگر نمی توانید دوری حلقه عروسی یا یك حلقه مهم دیگر را تحمل كنید آن را به یك زنجیر انداخته و دور گردنتان بیندازید تا در نزدیكی قلبتان قرار گیرد.

پسندها (2)

نظرات (4)

ثمين بانوثمين بانو
28 خرداد 97 8:27
محبت
ثمين بانوثمين بانو
28 خرداد 97 8:27
بوس
ثمين بانوثمين بانو
28 خرداد 97 8:27
گل
ثمين بانوثمين بانو
28 خرداد 97 8:27
فرشته